Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Słoneczny Stok

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
Licho
Prastare Licho

Licho


Liczba postów : 130
Join date : 11/12/2018

Słoneczny Stok Empty
PisanieTemat: Słoneczny Stok   Słoneczny Stok EmptyNie Gru 16, 2018 7:55 pm

Słoneczny Stok VmnmWRY
Powrót do góry Go down
https://lesne-licha.forumpolish.com
Dorin
Prekursor | Idealny start

Dorin


Liczba postów : 22
Join date : 03/01/2019

Słoneczny Stok Empty
PisanieTemat: Re: Słoneczny Stok   Słoneczny Stok EmptyNie Sty 13, 2019 12:52 am


Przygoda!



Zimą wszystkie grzeczne motylki idą spać. Wie o tym chyba każdy mieszkaniec Sceny Lata, a co dopiero wróżka, której domeną są te wielobarwne i piękne stworzenia. Co więc skłoniło Fortunę do zawitania na słonecznym stoku, obecnie będącym jednym z niewielu ciepłych miejsc w całym Gościńcu? To właśnie tutaj zdarzało się, że niektóre zwierzęta zamiast grzecznie przesypiać zimę, błąkały się otępiałe i liczące na łut szczęścia by znaleźć coś do zjedzenia albo zajęcia się do czasu, aż zima odejdzie siną w dal.
Na szczęście dla takich istotek przybyłą tu Fortuna - chciała pomóc i ochronić swoją domenę. Można mieć tylko nadzieję, że robiła to nie z egoistycznych pobudek celem utrzymania się przy życiu, a z rzeczywistej chęci pomocy tym pięknym, lecz nieco przygłupim stworzeniom. Tylko by pomóc, najpierw musiała znaleźć potrzebujących jej pomocy. O ile ktokolwiek taki przebywał na słonecznym stoku.
     
Powrót do góry Go down
https://lesne-licha.forumpolish.com/t74-dorin
Fortuna
Mieszkaniec

Fortuna


Imię i Przydomek : Fortuna
Rasa : Wróżka
Ekwipunek : Skórzana torba, dosyć dużych rozmiarów, Krótki sztylet o drewnianej rzeźbionej rączce, Płaszcz w ciepłym odcieniu żółtego koloru z wcięciami na skrzydła.
Liczba postów : 7
Join date : 01/01/2019

Słoneczny Stok Empty
PisanieTemat: Re: Słoneczny Stok   Słoneczny Stok EmptyWto Sty 22, 2019 3:19 am

Ciepło ubrana latałam dookoła nie mogąc nic poradzić na niepokój o motyle no i oczywiście gąsienice z których te piękności ewoulowały. Było mi trochę zimno w skrzydełka jednak nie miałam zamiaru odpuścić i nie przeszukać dokładnie tego miejsca. Trzeba być przecież uważnym zwłaszcza jeśli chodzi o swoją własną domenę. Nie mam zamiaru słuchać wróżek, krasnoludków czy nawet zwierzołaków którzy mówią że w ogóle nie dbam o motyle. Przecież dbam! Jakbym nie dbała to teraz siedziałabym w ciepłym domku z kubeczkiem wody z suszonymi ziołami i owocami a nie odmrażała skrzydła! Mrucząc pod nosem latałam więc od jednego końca słonecznego stoku do drugiego mając nadzieję nie przegapienia żadnego nieszczęśnika który liczył że przetrwa ten czas bez w miarę ciepłej kryjówki. Odgarnęłam włosy z twarzy kiedy nagle wykonałam zakręt i zaczęłam okrążać stok próbując nie rzucać się zvyt w oczy. Kto wie może jeszcze jakiś ptak jest na tyle głupi by o tej porze latać i polować na biedne acz piękne wróżki?
Powrót do góry Go down
https://lesne-licha.forumpolish.com/t60-fortuna
Licho
Prastare Licho

Licho


Liczba postów : 130
Join date : 11/12/2018

Słoneczny Stok Empty
PisanieTemat: Re: Słoneczny Stok   Słoneczny Stok EmptyCzw Sty 24, 2019 3:58 am

Przygoda!

Fortuna




Nikt nie zarzucał Fortunie bycia leniem, czy, brońcie Licha, zaniedbania swojej domeny! Jak wiadomo, motyle zimą mocno śpią i raczej nie ma z nimi problemów. Inni mieszkańcy Gościńca też potrafią uszanować cudzą domenę, nawet najbardziej prące do zabawy zwierzołaki Lata. Ciepło ubrana Fortuna mogła więc być spokojna, że żadne wygłupy nie wysadzą jej nagle śpiących gąsienic i chrapiących motyli w powietrze. Ale matki natury i jej dzikich dzieci nikt nie kontrolował, a zimą każdy, kto nie spał, miał zwiększone zapotrzebowanie na jedzenie. Żeby zaspokoić swój głód trzeba znaleźć wyjątkowo tłustą gąsienicę, albo wiele, wiele motyli.
Na szczęście dla tych pięknych istot i ich wróżki nikt ani nic nie połasiło się na sałatkę ze skrzydełek w sosie własnym. Jej obchód nie ujawnił żadnego zagrożenia. Słoneczny stok był cichy i spokojny. I wtedy na gałęzi jednego z nielicznych drzew w okolicy wylądowała wrona. Ot, czarne ptaszysko jakich wiele na niebie. Tylko po co tu przyleciała? A było już tak fajnie... Czas ją stąd przegonić? A może negocjować, by ptak był kilka razy większy od Fortuny, a dziób i pazury mogły ją nie tyle zranić, co nawet zabić. A może ptak odleci za chwilę sam i lepiej nie rzucać mu się w oczy?
Powrót do góry Go down
https://lesne-licha.forumpolish.com
Fortuna
Mieszkaniec

Fortuna


Imię i Przydomek : Fortuna
Rasa : Wróżka
Ekwipunek : Skórzana torba, dosyć dużych rozmiarów, Krótki sztylet o drewnianej rzeźbionej rączce, Płaszcz w ciepłym odcieniu żółtego koloru z wcięciami na skrzydła.
Liczba postów : 7
Join date : 01/01/2019

Słoneczny Stok Empty
PisanieTemat: Re: Słoneczny Stok   Słoneczny Stok EmptyWto Sty 29, 2019 1:39 am

Widząc lądującego ptaka moje usta wykrzywiły się w nieprzyjemnym grymasie. Po co przyleciało tu to ptaszysko? Postanowiłam jednak dmuchać na zimne i powoli zaczęłam obniżać pułap lotu jednocześnie nie spiszczając z oczu tego niebezpiecznego stwora. Kto wie może akurat był głodny? Jakoś nie miałam większej ochoty się o tym przekonać. Miałam tylko nadzieję że wrona nie zaatakuje i pozostawi mnie w spokoju. Chociaż tyle dobrego że nie ma tu żadnego z moich podopiecznych. Noe chciałam żeby którejkolwiek ucierpiało. Zwłaszcza dzięki szponom tych podniebnych piratów.
Powrót do góry Go down
https://lesne-licha.forumpolish.com/t60-fortuna
Licho
Prastare Licho

Licho


Liczba postów : 130
Join date : 11/12/2018

Słoneczny Stok Empty
PisanieTemat: Re: Słoneczny Stok   Słoneczny Stok EmptySro Lut 06, 2019 12:02 am

Przygoda!

Fortuna




Wszystko wskazywało na to, że ucieczka przed ptaszyskiem zakończyła się sukcesem. Gdy wróżka tylko zdała sobie sprawę z obecności drapieżnika zniżyła swój lot, zanurkowała pomiędzy, zdawałoby się, bezpieczne jesienne trawy i opadłe liście. Tylko z racji ostrej zimy były to raczej oklapłe kępy uschłej już zieleni. Fortuna zaś była stworzeniem dość... Pstrokatym. Na tyle jaskrawym i żywym pośród martwej flory, że wpadła wronie w oko. Ptak zakrakał i zaczął lecieć w jej kierunku. Nie żywił przyjaznych zamiarów, ale był jeszcze dość daleko. Można było uciekać dalej, próbować się schować... A może walczyć? Wszak magia stała po stronie Fortuny, a stopień w jakim potrafiła nią operować nie był przecież taki niski.
Powrót do góry Go down
https://lesne-licha.forumpolish.com
Sponsored content





Słoneczny Stok Empty
PisanieTemat: Re: Słoneczny Stok   Słoneczny Stok Empty

Powrót do góry Go down
 
Słoneczny Stok
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: W zaczarowanym lesie... :: Lato-
Skocz do: